Bertine van Dijk - "Aanwezigheid maakt elke aanraking betekenisvol" - Esoterra
  • Topbar

    • Sinds 1998
    • Massagetherapie & Lichaamswerk
    • 1000+ cursisten
    • Amsterdam, Bilthoven & Eindhoven
    • CPION & SKB geaccrediteerd

  • Bertine van Dijk – “Aanwezigheid maakt elke aanraking betekenisvol”

    Docent Bertine van Dijk

    Van hoofd naar hand

    Hoe ben je in het vak van massage, massagetherapie of lichaamswerk gerold?

    Eind jaren ’90 werkte ik in een kapsalon in Utrecht. In die tijd gaven wij standaard uitgebreide hoofdmassages bij het wassen van de haren. Ik was niet als kapster werkzaam maar om te ondersteunen leerde ik ook de wasmassage. Tot dat moment nooit in mijn leven affiniteit gehad met massage…..maar dat veranderde toen ik de wasmassages begon te geven. Niet alleen merkte ik dat ik het heel leuk vond om te doen maar de feedback die ik terugkreeg van de klanten maakte dat ik mij realiseerde dat ik talent had…..

    Wat vind je zo bijzonder aan het vak van masseur/ massagetherapeut?

    Het (aan)raken van mensen. En wat die aanraking bij mensen teweegbrengt. Mijn liefde voor het vak zit hem vooral in ontspanning bieden door middel van massage. Als ik zelf naar een masseur ga is dat ook altijd het doel van mijn bezoek. Als mensen dan van tafel komen met een uitstraling alsof ze in diepe meditatie zijn geweest is mijn missie geslaagd.

    Wat vind je zo bijzonder aan het vak van therapeut?

    De ontmoeting van mens tot mens. Het moment waarop iemand contact te maken met zichzelf en je mag meelopen in dat proces. De verbinding die dan ontstaat. De vele sessies en workshops die ik heb mogen geven hebben niet alleen mijn werk gevormd, maar ook mij als mens.

    Wat wil je studenten meegeven?

    Aandacht, rust en kwaliteit van aanraken. Je kan nog zoveel technieken leren maar de ware kwaliteit van een massage zit hem in ‘aanwezig’ zijn en je te verbinden met de huid onder je handen. Beleving speelt ook een grote rol. Massage is meer dan alleen aanraken, kleine rituelen maken je massage en de ervaring nog meer compleet.

    Achtergrond

    • Aveda Spa & Beauty Therapeut
    • Massage Therapeut Thaise Yoga Massage Thai Dee
    • Opleiding binnen Boeddhisme en Taoïsme
    • Opleiding Bodymind Coach

    Bertine’s lessen

    Opleiding Masseur
    Cursus Hoofdmassage
    Cursus Indiase Hoofdmassage
    Cursus Handmassage
    Avondcursus Massage

    Bertine’s praktijk

    Bertine heeft een eigen praktijk in Breukelen: Me time

    Bertine van Dijk  docent Esoterra

    Wil jij een betekenisvolle carrière waarin je mensen helpt ontspannen, herstellen en groeien?
    Ontdek onze opleidingen en kom naar een introductiedag!

    Meer weten over ons en onze opleidingen?
    Download onze Studiegids
    Kom naar een (online) Informatieavond of Open dag

    We kijken ernaar uit om je te ontmoeten en samen te werken aan een gezonder, gelukkiger en meer bewust leven!

    Esoterra